Bolunethaber.com

Ercoşkundan Avrupaya ‘FETÖ’ Harekatı

“Bolu Milletvekili Ercoşkun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açtığı yolda ve gösterdiği hedefte yine Türk Milleti’nin sesi olacak!”

Ercoşkundan Avrupaya ‘FETÖ’ Harekatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler’de FETÖ karşıtı söylemleriyle Türk Milleti’ni gururlandıran konuşmaları sonrası, TBMM Komisyon Başkanı Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, beraberindeki bir grup milletvekili ile birlikte Avrupa ülkelerine çıkartma yapmaya hazırlanıyor. Ercoşkun, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi ile gerçekleştirdiği katliamları anlattığımız Ürdün temaslarımızın ardından bu ülkede FETÖ okulları kapatıldı. Fas’ta da bu noktada somut adımlar atılmasını bekliyoruz. Yeni yasama dönemi ile birlikte Belçika’ya, Portekiz’e ve İtalya’ya giderek, Türkiye’yi ve Türk Milleti’ni en doğru şekilde anlatacak, FETÖ’nün yapmış olduğu kara propagandalar karşısında gerçekleri en doğru şekilde haykıracağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler’de Türk Milleti’ni gururlandıran konuşmaları sonrası bir iyi haber de AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’dan geldi. Bolu Milletvekili Ercoşkun, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi ile gerçekleştirdiği katliamları yurtdışında anlatmak ve Türkiye’nin darbe karşıtı süreci nasıl yönettiğinin iyi bir şekilde anlaşılmasını sağlamak üzere, dünya ülkelerine yönelik başlattığı uluslararası çalışmaları önümüzdeki günlerde de sürdüreceğini açıkladı.

ÜRDÜN FETÖ OKULLARINI KAPATTI, SIRADAKİ ÜLKE FAS!

TBMM Komisyon Başkanı sıfatıyla geçtiğimiz haftalarda Orta Doğu’da Ürdün ve Kuzey Afrika’da Fas’ı ziyaret eden Milletvekili Ercoşkun, bu temaslardan olumlu sonuçlar aldıklarını belirterek, “Bolu’yu TBMM’de temsil eden bir kardeşiniz olarak, uluslararası komisyonlarda almış olduğum görevler vesilesiyle, Türkiye’yi karalayan, yalanlarla ve iftiralarla Türkiye aleyhine olumsuz imaj çizmeye çalışan FETÖ’nün faaliyetlerine karşı çeşitli ülkelerde diğer siyasi parti milletvekilleri ile birlikte yapmış olduğum çalışmalar var. Bayramdan önce Ürdün’de ve Fas’ta bu anlamda önemli toplantılar gerçekleştirmiştik. Şu an Ürdün’de FETÖ okulları kapatıldı. İnşallah Fas’ta da FETÖ okullarının kapanmasıyla alakalı gelişmeler yaşanmasını bekliyoruz” dedi.

“TÜRKİYE, ÜZERİNE OYNANAN OYUNLARI BOZDU”

Milletvekili Ercoşkun, TBMM Komisyon Başkanı sıfatıyla yurtdışı temaslarını önümüzdeki günlerde de sürdüreceğini belirterek, şöyle konuştu: “FETÖ’nün darbe girişimi üzerinden yaklaşık 2 ay geçti. Bu zaman zarfında artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını, Türk Milleti, Müslüman dünyası ve Türkiye üzerinde emelleri olan bu batılı güçlerin iyi bir şekilde anladıkları kanaatindeyim. Türk Milleti’nin ordusunun Suriye içinde her türlü oyunu bozan bu adımı, özellikle Cerablus hattı üzerinde Türkiye’nin kırmızı çizgilerinin ihlal edilmesi karşısında tüm oyunları bozduğunu görmek mümkün. 1 Ekim’den itibaren Meclis’te yeni dönem çalışmaları başlayacak. Bu yeni dönemde başkanlığını yaptığım Akdeniz İçin Birlik ve Parlamenter Asamblesi (AİBPA) çalışmalarını da referans göstererek, Avrupa’da bu çalışmaları örnek göstereceğiz.

ERCOŞKUN’DAN AVRUPA SEFERİ

FETÖ’nün Türkiye ve Türk Milleti’ni karalayan, yalanlarla ve iftiralarla Türk Milleti aleyhine yürüttüğü faaliyetlere karşı ilk başta Avrupa Birliği’nin başkenti Brüksel’de, daha sonra Portekiz ve İtalya’da ve diğer Avrupa ülkelerinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Buradaki maksadımız, Türkiye’nin ve Türk Milleti’nin en doğru şekilde anlatılabilmesi ve FETÖ’nün yapmış olduğu kara propagandalar karşısında gerçekleri en doğru şekilde anlatabilmek. Resmi anlatım dışında seçilen milletvekilleri olarak bizlerin gittiğimiz ülkelerdeki seçilen milletvekillerine aracısız bir şekilde bu konuyu anlatması en etkili yöntem oluyor. Başkent Ankara’da geçtiğimiz haftalarda misafir ettiğimiz Avrupalı parlamenterlere Meclis’in bombalanmış alanlarını göstermemiz, onlara FETÖ’yü anlatma noktasında çok etkili olmuştu. Bu görüntüleri yurtdışı ziyaretlerinde beraberinizde götürerek yine etkili bir çalışma yapmayı hedefliyoruz.”

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ