Bolunethaber.com

Doğanaydan Özcana Sert Tepki

“AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın “Demokrasiye biz sahip çıkıyoruz” sözlerine tepki gösterdi. “

Doğanaydan Özcana Sert Tepki

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın “Demokrasiye biz sahip çıkıyoruz” sözlerine tepki gösterdi. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için düzenlenen fener alayında, “Demokrasiye biz sahip çıkıyoruz” sözlerine AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay sert tepki gösterdi.

Doğanay, “15 Temmuz’da milletin demokrasiye sahip çıkmak için tankların önüne yatarken, kurşunlara karşı dururken, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan evinde çayını içip pastasını yiyordu. Bolu halkını temsil etmesi gereken sen, bir kere dahi o meydana gelmeyeceksin, sonra çıkıp demokrasiye sahip çıkacaksın. Evinde oturup çayını içip pastanı yiyeceksin. Ondan sonra da unutulmuşluğun vermiş olduğu eziklikle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93’ncü yılında meydana çıkıp ’Biz demokrasiye sahip çıkıyoruz’ diyeceksin. Hadi oradan derler adama” diye konuştu. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın yaptığı açıklamalardan insan olarak kendisinin utandığını belirten Doğanay, “Son günlerde Bolu’da bir demokrasi şahini var, her yerde konuşuyor.

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle fener alayı düzenlediler. Orada bir milletvekiline yakışmayacak ama kendisinden beklenen konuşmayı yaptı. İnanın ben onun söylediklerini duyduğumda insan olarak utandım. Türkiye Cumhuriyeti’nin 93 yıllık tarihine baktığımızda ülkemizde demokrasiye sahip çıkılması gereken en önemli anlarından birisi 15 Temmuz’dur. Bu millet, sağcısıyla, solcusuyla, MHP’lisiyle, CHP’lisiyle ki buradan CHP İl Başkanı Sayın Kazım Karsu’ya demokrasiye sahip çıkmak adına gösterdiği duruş için bir kere daha teşekkür etmek istiyorum, 15 Temmuz’da demokrasiye sahip çıktı. Ama CHP Bolu Milletvekili olduğu iddiasında olan, Bolu halkını temsil etmesi gereken sen bir kere dahi o meydana gelmeyeceksin, demokrasiye sahip çıkmayacaksın, evinde oturup çayını içip, pastanı yiyeceksin.

Ondan sonra da unutulmuşluğun vermiş olduğu ezikle beraber Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93’ncü yılında meydana çıkıp biz demokrasiye sahip çıkıyoruz diyeceksin. Hadi oradan derler adama. İnsanlar ve adamlar köprüden geçerlerken belli olur. Zor zamanda belli olur. Bu millet tankların altına yatarken, bu millet kurşuna karşı dururken, bu millet yanında yürüdüğü arkadaşı kurşunu yiyip yere düşmesine rağmen yoluna devam ederken sen evinde çay içiyordun. Onun için demokrasiyi ağzına alacak en son kişi de sensin” dedi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Quraşdırma tamamlanmadan tətbiq işə düşməyəcək. işləyən cihazınızda 1win yükle 1win mobil tətbiqetməsində hər bahis seçimini ən uzun nəzərdən keçirək. apple cihazları olan azərbaycanlı Bu kodla istifadəçi oyununun ilk doldurulmasından ikiqat hesabla əldə edilə bilər. ona daxil olmaq uzaqdandır Hesabınızı doldurduqdan sonra siz hesaba köçürdüyünüz məbləğdən 5 dəfə daha para olacaq bonus balansı alacaqsınız. 1 win