REKLAM ALANI
Bolunethaber.com

LADES KEMİĞİ İLE GEÇEN 5 YIL

LADES KEMİĞİ İLE GEÇEN 5 YIL
REKLAM ALANI

Bolu İl Sağlık Müdürlüğünde bağlı AİBÜ İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahisi ekibinin başarılı operasyonuyla, 5 yıl boyunca sol akciğerinde lades kemiğiyle yaşamını sürdüren hasta şifa buldu.


5 yıl boyunca öksürük, şiddetli ağrı sırtında yanma şikayetleri bulunan hasta Mehmet Salih FER; “Aynı şikayetlerle hastanelere gittim, muayenelerim yapıldı, filmler çekildi. Sık sık enfeksiyon geçiriyordum, farklı farklı tanılar konuldu ve ilaç tedavileri başlatıldı. Ancak hiçbir sonuç alamadım ve şikayetlerim devam etti. Son olarak 20 Nisan’da İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahisi kliniğine geldim. Burada doktorlarım tarafından muayenelerim ve tetkik işlemlerim yapıldı. Neticede sol akciğerimde yaklaşık 5 senedir bir lades kemiği ile yaşadığımı öğrendim. ”dedi.

Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hacıali KILIÇGÜN ekibi Dr. Öğretim Üyesi Osman YAKŞİ ve Araştırma Görevlisi Dr. Muhammed Yavuz HAKTANIR tarafından işleme alınan hastaya endoskopik müdahale (Rigid Bronkoskopi) yapıldı. Hastanın akciğerinden tavuk kemiğini çıkaran Göğüs Cerrahisi ekibinin başarılı müdahalesiyle hasta sağlığına yeniden kavuştu.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ